MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z sierpnia 2023. Sprawdź, co działo się w Olsztynku. Czy jesteś na bieżąco?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd sierpnia 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Olsztynka nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd sierpnia 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Olsztynka nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w sierpniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Olsztynka najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Olsztyneckie dożynki gminne 2023: Święto plonów w sołectwie Lichtajny”?

Przegląd sierpnia 2023 w Olsztynku: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z sierpnia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Olsztyneckie dożynki gminne 2023: Święto plonów w sołectwie Lichtajny

Olsztyneckie dożynki gminne 2023: Święto plonów w sołectwie Lichtajny.
Nadszedł czas na niezapomniane świętowanie plonów! 9 września organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości na wyjątkowe wydarzenie - olsztyneckie dożynki gminne, które odbędą się w malowniczym sołectwie Lichtajny!

📢 Niezłomna sanitariuszka "Basia" kończy 100 lat - historia bohaterstwa i poświęcenia

Wanda Bortkiewicz, znana jako "Basia", to niezłomna postać, której życie jest pełne bohaterskich czynów i poświęcenia dla ojczyzny. Dziś, z okazji setnych urodzin tej wyjątkowej kobiety, składamy serdeczne życzenia, okazując jej szacunek i podziw za jej niezwykłą służbę w Polskim Państwie Podziemnym.
Na uroczystości o charakterze rodzinnym, pojawił się prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki, aby osobiście jubilatce złożyć życzenia urodzinowe.

📢 Prasówka 27.08.2023 z całego tygodnia w Olsztynku. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztynka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 20.08 a 26.08.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ubezpieczenie assistance. Wakacyjne fakty i mity ”?

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka wrzesień Olsztynek: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w sierpniu uwagę czytelniczek i czytelników z Olsztynka. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 AgroWARMA 2023 – Targi Warmii i Mazur w Gryźlinach (wideo)

Relacja z targów AgroWARMA 2023 – Targi Warmii i Mazur. Impreza organizowana przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego odbędzie się na lotnisku w Gryźlinach. Imponujące maszyny rolnicze i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Oferta ogrodników i sadowników, wyroby regionalne oraz interaktywne warsztaty dla najmłodszych. A także Forum Innowacji i tradycyjnie – Wystawa Zwierząt Hodowlanych. To tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych dla odwiedzających Targi agroWARMA, największe wydarzenie branżowe w regionie. Zapraszamy w dniach 26 i 27 sierpnia na Lądowisko w Gryźlinach!

📢 Niezwykła moc sztuki: Teatr Przebudzeni podbija serca publiczności

Tytuł sztuki "Istny cyrk" wystawianej przez Teatr Przebudzeni, brzmi jak obietnica odkrywania głębokich przemyśleń i refleksji poprzez pryzmat humoru i dystansu. To właśnie taka mieszanka, kiedy niepełnosprawni artyści poddają w wątpliwość stereotypy i spojrzenia społeczeństwa na własne słabości, staje się istotną drogą do zrozumienia i przebudzenia ludzkiej empatii oraz akceptacji.

📢 KOWR. Kolejne dofinansowania społecznych inicjatyw

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie bardzo aktywnie wspiera lokalne społeczności. Wszyscy korzystamy z owoców pracy rolników, to dzięki nim mamy dostęp do wszelkiego apetycznego dobra, świeżych warzyw, owoców, zbóż, mięsa i nabiału. KOWR popiera i chojnie wspiera wszelkie inicjatywy społeczników, budujące lokalną tożsamość, poczucie wartości z wykonanej ciężkiej pracy i wspólnotowość mieszkańców.

📢 To dlatego warto regularnie chodzić na basen. Jakie są zalety pływania? Na co pomaga? SPRAWDŹ

Aktywność fizyczna w życiu człowieka jest bardzo ważna. Nie każdy jednak jest fanem biegania, więc część z nas wybiera basen. Aktywność w wodzie niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych, z których można nie zdawać sobie sprawy. Zajrzyjcie do naszej galerii i sprawdźcie, dlaczego warto regularnie chodzić na basen oraz jakie są zalety pływania.

📢 Relacja z festynu rodzinnego w Starych Kiełbonkach gm. Piecki (wideo)

Okres wakacyjny nie może się obejść bez wiejskich spotkań i zabaw. Lokalni społecznicy Mo liczyć na wsparcie rządowe oraz samorządu przy organizacji takich integrujących mieszkańców przedsięwzięć. Jednym z nich był Festyn Rodzinny, który odbył się w Starych Kiełbonkach w gminie Piecki.

📢 Relacja z wydarzenia "Spotkania z folklorem" w Tylicach (wideo)

Zapraszamy na relację wideo ze "Spotkania z folklorem" w Tylicach z gminy Nowe Miasto Lubawskie. W niedzielne popołudnie po raz piąty spotkali się miłośnicy folkloru i biesiady, podczas V Tylickich Spotkań z Folklorem. W koncercie wystąpiło 10 zespołów, wśród których nie zabrakło zespołów z naszego regionu, Grały i śpiewały kapele Wrzosy z Lubawy i Rakowianki z Rakowic.

📢 Relacja z konkursu "O garniec kłobuka" we wsi Gady (wideo)

Konkurs na najlepszy produkt żywnościowy „O Garniec Kłobuka” odbywa się od kilkunastu lat w ostatnią sobotę sierpnia. Jest imprezą niezwykłą, ponieważ ma charakter przechodni, odbywa się co roku w innej miejscowości gminnej i zachęca mieszkańców oraz licznie odwiedzających to smaczne wydarzenie gości do kulinarnej podróży po wszystkich miejscowościach gminnych.

📢 Wysportowani żyją lepiej! Tyle dziennej aktywności fizycznej jest wskazane dla zdrowia i dobrego samopoczucia. SPRAWDŹ co zalecają eksperci

Codzienna aktywność fizyczna przynosi ogromne korzyści dla ciała, zdrowia, umysłu i samopoczucia. Ci, którzy regularnie się ruszają, mają lepszą jakość życia na starość. Warto pamiętać, że ruch jest potrzebny w życiu człowieka, bez względu na wiek oraz tryb życia. Ile dziennej aktywności fizycznej jest wskazane dla zdrowia i dobrego samopoczucia? Co radzą eksperci? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii.

📢 Dożynki w Dźwierzutach, radosne, mimo burzliwej pogody (wideo, zdjęcia)

W sobotę, 19 sierpnia na Placu Strażackim w Dźwierzutach odbyły się Dożynki Gminne. Obchody rozpoczęły się o godzinie 15.00, Mszą Świętą z ceremoniałem dożynkowym. Potem przyszedł czas na występy artystyczne, koncerty, występ kabaretu Paranienormalni oraz zabawę taneczna. Zobaczmy relację wideo.

📢 Przegląd prasy z tygodnia 20.08.2023. Co działo się w Olsztynku. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztynka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.08 a 19.08.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kolejna edycja budżetu obywatelskiego Olsztynka (wideo)”?

📢 Groźny wypadek w Ostródzie. Uważajmy na drodze (wideo i zdjęcia)

Około godziny 22, na skrzyżowaniu ulic, Jagiełły i Czarnieckiego w Ostródzie, doszło do groźnego zderzenia dwóch aut. Jedna osoba została odwieziona do szpitala. Policja ustala przyczyny. Powodem było najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa. Na miejscu interweniowali strażacy.

📢 Kolejna edycja budżetu obywatelskiego Olsztynka (wideo)

Budżet partycypacyjny – w Polsce często nazywany „obywatelskim” – to proces decyzyjny, w ramach którego, mieszkańcy współtworzą budżet danego miasta, tym samym współdecydują o przeznaczeniu określonej puli środków publicznych na konkretne cele. W naszym kraju już 170 miast wprowadziło budżety obywatelskie. Popularność tego mechanizmu wynika z kilku powodów. W ostatnich latach rośnie aktywność mieszkańców, płyną z tego korzyści dla rozwoju miasta, w tym podniesienie wiedzy o funkcjonowaniu lokalnego samorządu. Wzrasta również integracja mieszkańców wokół ważnych dla nich kwestii. W końcu to mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego w ich mieście najbardziej potrzeba.

📢 Skansen w Olsztynku zorganizował kolejne Święto Ziół (wideo)

Relacja z regionalnego święta ziół, które oganizuje skansen w Olsztynku. W programie m. in. święcenie ziół, kwiatów i zbóż, degustacja ziołowych przysmaków, kiermasz rzemiosła i kulinariów.
Charakter wydarzenia nawiązuje do ludowej tradycji święcenia ziół, kwiatów oraz zbóż. Głównym celem imprezy jest promocja ziół, jako atrakcyjnego i rynkowego produktu środowiska naturalnego obszarów wiejskich, prezentacja upraw i producentów ziół oraz produktów zielarskich z województwa warmińsko–mazurskiego z uwzględnieniem ich użycia w medycynie, kosmetologii i gastronomii. Powyższym działaniom będą towarzyszyć warsztaty i pokazy związane z tematem ziół, spotkania z zielarzem oraz kiermasz regionalnego rzemiosła i kulinariów.

📢 Mazury - cud natury, który czaruje sercem. Sonda

Mazury, malownicza kraina położona w północno-wschodniej Polsce, od lat przyciąga turystów swoją wyjątkową urodą i niepowtarzalnym klimatem. To miejsce, gdzie przyroda ukazuje się w pełnej krasie, otaczając nasze zmysły jeziorami, lasami i spokojem, który trudno znaleźć gdzie indziej.
Głównym atutem Mazur są oczywiście jego liczne jeziora. Jeziora mazurskie to prawdziwe perły natury, które urzekają swym pięknem i różnorodnością.
Zapytaliśmy turystów przebywających na Mazurach, za co je kochają. Posłuchajcie sami.

📢 18 niezwykłych atrakcji Warmii. Miasto czarnego smoka, cela czarownicy, ostatnia synagoga i inne cuda, które warto zobaczyć

Co ma do zaoferowania turystom Warmia, historyczna kraina Mikołaja Kopernika i Ignacego Krasickiego, sąsiadująca z Mazurami? Jakie cuda, niespodzianki i atrakcje skrywa ziemia w kształcie ostra siekiery, która kiedyś nosiła pogańskich Prusów, Krzyżaków, potężnych książąt-biskupów, a nawet ostatnią czarownicę Europy? Przedstawiamy 18 najbardziej niezwykłych atrakcji Warmii w sam raz na weekendową wycieczkę lub pełen wrażeń urlop.

📢 15 Sierpnia – symbol jedności narodowej i ducha bojowego Wojska Polskiego (wideo)

Tradycje wojskowe odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej oraz umacnianiu więzi pomiędzy wojskiem a społeczeństwem. Śledząc ten fenomen na przykładzie Wojska Polskiego, które od chwili odzyskania niepodległości w 1918 roku akcentuje swoje historyczne dziedzictwo w aspektach takich jak symbole, nazwy, ceremonie oraz wewnętrzna struktura.

📢 Oparzenia i determinacja: 81-latek szukał schronienia na balkonie w środku pożaru

Tragedia wydarzyła się dzisiaj około 7:00, kiedy to w bloku mieszkalnym przy ul. Czarnieckiego w Ostródzie, doszło do groźnego pożaru na czwartym piętrze. Najbardziej wzruszająca była jednak heroiczna walka strażaków o życie 81-letniego samotnego mężczyzny, który stanął twarzą w twarz z żywiołem.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztynek.naszemiasto.pl Nasze Miasto